Er - Erbaş

Şubat Celbi Askere Ne Zaman Gider?

Kasım ayında 4. celp döneminin bitmesi ile ve yeni yılın yaklaşması ile birlikte askere gitmek için bekleyen erlerinde askerlik telaşı başladı. Askere giderken yanımda ne götürmeliyim, Askerlik nasıl geçer gibi konuları düşünürken planlar yapmayı seven kişiler ise askere tam olarak hangi tarihler arasında teslim olacağını merak etmeye başladı.

Her yıl 4 devre askere alınmakta. Bunlar; 1. Devre Şubat, 2. Devre Mayıs, 3. Devre Ağustos ve 4. Devre Kasım olmaktadır. Her devrenin birde devre kaybı denilen b grubu bulunmaktadır. Örneğin; Askere Şubat atında gidecekseniz Şubat ayında devre kaybı olarak mart ayında askere gitmeniz de mümkündür. 

Şubat Celbi Askere Ne Zaman Gider?

Şubat ayında A grubu askere gidecekler 1-10 Şubat aralık tarihlerinde acemi birliklerine teslim olmak zorundadırlar. Askerliği B grubu olarak askere gitmek zorunda kalanlar ise Mart ayının ilk iki haftasında acemi birliklerine teslim olmak zorunda kalacaklar. Tam olarak tarih ise ancak Ocak ayında askerlik yerleri açıklandığında ortaya çıkacaktır ve sülüs kağıdınız üzerinden veya e devlet üzeriden öğrenebileceksiniz.  

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir