Askeri Birlikler

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayına Ulaşım

Sivas konumu nedeniyle bir geçiş yolu olarakta sayılabilir. 5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı; şehir merkezine 1 km ve şehirler arası otobüs terminaline 3 km mesafededir Bu nedenle ulaşım konusunda rahattır. Sivasa hava yolu, kara yolu ve demir yolu ile ulaşım mümkündür.

Demir yolu ile 5. Piyade Er Eğitim Tugayına ulaşacak askerlerin Sivas tren istasyonunda indikten sonra Belediye otobüsleri ile birliğine teslim olması mümkündür. Tren istasyonu ile 5. Piyade Er Eğitim Tugayı arası 2 Kmdir.

Kara yolu ile, Şehirler arası otobüs ile gelecek olan askerlerin otogarda veya şehir merkezinde inmesi gerekmektedir. Her iki seçenekte de 5. Piyade Er Eğitim Tugayına belediye otobüsü ve taksilerle ulaşım sağlabilirsiniz.

Hava yolu ile gelecek askerlerin Nuri DERMİRAĞ Havalimanında indikten sonra havaş ile ulaşımları mümkündür. Havalimanı ile 5. Piyade Er Eğitim Tugayının arası 20 Kmdir.

5. Piyade Er Eğitim Tugayı Sosyal İmkanları

5. Piyade Er Eğitim Tugayı içerisinde askerin kişisel ihtiyaçlarını giderebilmesi için her bölüğün ayrı kantini bulunmaktadır. Bu kantinlerden ihtiyacınız olan pek çok şeyi uygun fiyatlı olarak satın alabiliriz. Bunun haricinde er ve erbaş gazinolarında diğer askerlerle beraber vakit geçirmeniz mümkündür. Alay içerisinde askerin spor yapabilmeleri için spor tesisleri bulunmaktadır.
5. Piyade Er Eğitim Tugayı Telefon Numaraları

Aşağıda yer alan telefon numaralarından 5. Piyade Er Eğitim Tugayına ulaşabilirsiniz.

0 346 221 25 75
0 346 224 69 19

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı Posta Adresi

5’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı/Sivas gönderi adresi olarak postalarınızı gönderebilirsiniz. Alay içerisinde PTT bulunmaktadır.

Sivas 5. Piyade Er Eğitim Tugayı Yer Alan ATM´ler

Alay içerisinde evrak ve para işlemlerinizi halledebilmeniz için PTT şubesi ve ATM ´si bulunmaktadır.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir