Er - Erbaş

Özel Hastane Raporu Askerde Geçerli mi?

Geçmiş yıllarda askerlerin özel veyahutta devlet hastanelerinden aldıkları rapor askeriyelerde geçerli değildi. Er ve erbaşların izin dönemlerinde veyahutta askeriye içerisinde rahatsızlığından dolayı rapor alabilmesi için askeri hastaneden rapor almaları gerekmekteydi.

Askeri hastanelerin sağlık bakanlığına devredilmesinin ardından er ve erbaşlar devlet ve özel hastanelerden rapor alabilir duruma gelmiştir. İzin döneminizde veyahutta askerde herhangi bir rahatsızlığınız nedeniyle rapor alarak evinize gönderildiğiniz durumda hastalığınızın devam etmesi veya izin döneminizde hastalanmanız durumunda herhangi bir devlet hastanesine giderek rapor alabilmektesiniz.
Özel hastane raporu geçerli mi?

Yeni kanunlara göre özel hastanelerden de rapor alabilmektesiniz ancak aldığınız raporu bir devlet hastanesine giderek onaylatmanız gerekmektedir. Aksi taktirde aldığınız rapor geçerli olmayacaktır ve askeri birliğinize teslim olmanız gerekecektir.

Örnek verecek olursak herhangi bir durumdan özel bir hastaneye gittiniz ve hastane hekimleri size rapor yazmaya karar verdi. Bu durumda yazdıkları raporu bir devlet hastanesine giderek onaylatmanız ve askeri birliğinize iletmeniz gerekecektir.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir