Askeri Birlikler

Manisa Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı

Askerlik yeriniz ilk açıklandığında Manisa Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı yazısını görürseniz zorlu bir askerlik sizi bekliyor demektir. Artık sizde “Her asker Komando olamaz” sözündeki Komandolardan biri sayılırsınız. Acemi birliğinde bir sürü zorlu eğitim alısınız Manisa Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayının konumu da bu zorlu eğitimler için epey müsait bir şartlardadır.

Bu eğitimlerin ardından Jandarma veya Jandarma Komando olarak ikiye ayrılırsınız. Ama jandarmada olsanız o komando eğitimlerini konumunuz nedeniyle almak zorundasınız.

Başlıca Eğitimleri Nelerdir?

 • Gündüz Eğitimi
 • Gece Eğitimi
 • İntikal
 • Karakol Eğitimi

Yanınıza alınacaklar ve alınmayacaklar nelerdir?

Söz konusu acemi birliği ise aslında çok bir kıyafete veya eşyaya ihtiyaç yoktur. Çünkü çoğu acemi birliği yapılan askeriyelerde çarşı izni yoktur. Bu sizin acemilik sürenizce geçerli olur. Manisa Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı da bu askeriyelerden biridir. O yüzden yanınıza sivil eşya alıp sonra onları hiç kullanmadan tekrar geri götürmek zorunda kalırsınız.

Askeriyede giyilen iç çamaşırları da dışarıda satılıyor fakat renk uyuşmazlığı fazlasıyla yaşanıyor. Havacı Karacı Denizci her birliği kendi rengi vardır sizin dışarıdan aldığınız askeri iç çamaşırlar uyuşmayabilir ve hiç kullanmayabilirsiniz.

Kişisel bakım ürünlerine gelecek olursak yanınıza ilk başta adeti çok olmayacak biçimde alacağınız birkaç ürün var bunları da Askere Götürülecek Malzemeler  yazımızda detaylı bir şekilde listeledik ve oradaki kişisel bakım malzemelerinden adet sayısı az olacak şekilde alabilirsiniz. Neden adet sayısı az diyoruz çünkü fazla olan kişisel bakım ürünleriniz kalabalıkta kaybolma ihtimali çok yüksektir. Zaten askeriyeye girişte size başlıca kişisel bakım ürünleri askeriye tarafından temin edilecektir. Sizin yanınızda götürdükleriniz ve askeriyenin temin ettiği ürünler sizi bir süre rahat ettirir ve o süre zarfında zaten kantinin konumunu öğreniş olursunuz ve eksik bir malzemeniz olduğunda oradan çok uygun bir fiyata temin edebilirsiniz.

Yukarıda acemi birliğine giderken yanınıza almanız gerekenleri saydık bunların aynısı aslında usta birliği içinde geçerli aynı şartlar altında olunuyor. Usta birliğinin Tek bir artısı şanslıysanız her hafta sonu çarşıya iznine çıkma ihtimaliniz olur. Bunun içinde sivil kıyafet sayınızı usta birliğinde biraz daha arttırmalısınız.

Yanınıza alınacakları saydık peki ya askeriyeye sokulması yasak olan eşyalar nelerdir derseniz;

 • Kameralı Cep Telefonu
 • Çakı vs. kesici alet
 • Fotoğraf makinası
 • Yemek
 • Uyuşturucu madde
 • İlaç

Birliğin İçinde Askerlerin Yararlanabileceği Sosyal İmkanlar

Manisa Kırkağaç 6’ncı Jandarma Komando Er Eğitim Alayı onumu ve yeri itibariyle bir hayli büyük olduğundan dolayı içerisinde askerlerin izinli oldukları vakitlerinde top oynayabileceği halı saha, konferans ve yazlık sinema salonu vardır burada konferanslar ve boş zamanlarda askerlere film izlettirilir. Birde alayın internet kafesi vardır eğer şanslı iseniz kullanabilir ve ailenizle de görüşme fırsatı yakalarsınız. Alayda çok sayıda ankesörlü telefonda bulunur ve kullanabilirsiniz. Alayda bulunan Atmler ise;

 • PTT şubesi
 • Denizbank Şubesi
 • Denizbank ATM
 • Ziraat Bank ATM para yatırma ve çekme işlemlerinizi bu Atmlerden halledebilirsiniz.

Bu konular haricinde soru ve görüşleriniz var ise soru sor butonu üzerinden veya yorum yapa tıklayarak yorum yapıp bize ulaşabilirsiniz 🙂

Hayırlı Teskereler…

 

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir