Askeri Birlikler

Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu

Manisa ili Alaşehir ilçesinde yer alan Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu genellikle inzibat yetiştiren bir birliktir. Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburunda eğitim gören er ve erbaşlar dağıtıma çıktıktan sonra usta birliklerinde inzibat olarak isimlendirilirler. Aldıkları eğitimler diğer acemi birliklerine göre biraz daha farklıdır.

Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburuna Ulaşım

Manisa ulaşım konusunda büyükşehirlere olan yakınlığından dolayı çok gelişmiş bir ildir. Bu nedenle Manisa´nın ilçelerinde askerlik yapacak kişiler rahatlıkla birliklerine ulaşabilirler. İzmir´e yaklaşık 2 saatlik mesafede olması nedeniyle Manisa genellikle izmir üzerinden ulaşım tercih edilmektedir.

Manisa´ya havayolu, karayolu ve demiryolu ile ulaşım mümkündür. Bir çok ilden Manisaya direk olarak şehirler arası otobüs seferleri bulunmaktadır. Sonrasında ise otogardan kalkan servisler ile Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburuna ulaşabilirsiniz. Manisa´ya direk otobüs bulamadığınız taktirde İzmir´e gelerek izmir üzerinden rahatlıkla alaşehire ulaşabilirsiniz.

Demir yolu ile gelmek isteyen askerler ise Ege Ekspresini kullanarak rahatlıkla manisaya ulaşabilirler. Sonrasında ise belediye otobüsleri ile rahatlıkla Alaşehire ulaşabilirsiniz.

Hava yolu ile Manisayı gelmeyi düşünen askerler ise daha yoğun uçuşlar olduğundan dolayı İzmir havalimanına daha fazla seçenek bulabilirler.

Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Sosyal İmkanları

Birlik içerisinde yer alan kantinler dışarıda herhangi bir markete göre çok ucuzdur. Dışarıda alacağınız bir şeyi bu kantinlerden yarı fiyatına alma imkanınız bulunmaktadır. Kantin harici birlik içerisinde fast food yiyecekler alabileceğiniz bir yer bulunmaktadır. Son olarak ise internet cafeler ile aileleriniz ile görüşebilirsiz.
Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Telefon Numaraları

Telefon:
– 0236 653 00 11
– 0236 653 00 13

Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Posta Adresi

Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburunda vatani görevini yapan askerinize posta göndermek için aşağıda yer alan adresi kullanabilirsiniz.

Eğitim Alay Komutanlığı Alaşehir/Manisa

Manisa 2. Ulaştırma Okulu ve Er Eğitim Taburu Yer Alan ATM´ler

Alay içerisinde Ziraat, Akbank ve PTT Bulunmaktadır. PTT üzerinden evrak işlemlerinizide halletmeniz mümkündür.

Bunlar haricinde merak ettiğiniz bir konu varsa yorum bölümünden veyahutta üst tarafta menüde yer alan soru – sor butonundan bizimle irtibata geçebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir