Askeri Birlikler

Konya Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı

Konya şehir merkezinde bulunan General Şükrü OLCAY kışlası içerisinde yer alan Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı’na kara, hava demir yolu ile şehre geldikten sonra kolaylıkla ulaşım sağlanıyor.

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı Ulaşım Bilgileri

Kara Yolu ulaşımı: Konya, konumu itibari ile birçok il ve ilçeden otobüs seferlerinin bulunduğu bir şehirdir.  Konya şehirlerarası terminaline geldikten sonra buradan şehir içi otobüs ve minibüslerle şehir içine ardından kışlaya ulaşmak mümkün.

Terminal Tel: 0 332 265 02 44-45

Hava Yolu Ulaşımı: şehir merkezine 28 km uzaklıkta bulunan Konya havalimanına İstanbul ve İzmir gibi illerden direkt, birçok ilden de aktarmalı seferler bulunuyor. Havalimanına ulaşım sağladıktan sonra buradan HAVAŞ otobüsleri, ticari taksiler ile şehir merkezine gelebilirsiniz. Şehir merkezinden kışlaya otobüs, minibüs ve ticari taksiler yolcu taşımaktadır.

Havaalanı Danışma: 0 332 239 13 43

Demir yolu ulaşımı: hızlı tren güzergâhında bulunan Konya iline demir yolu ile Eskişehir, Ankara, İstanbul, Adana, Gaziantep, Diyarbakır illerinden ulaşım sağlanabilir.

Tren Garı Tel: 0 332 322 36 70-80
Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığında Askerlere Sunulan İmkânlar

Kışla içerisinde tüm kışlalarda olduğu gibi banka işlemleri için ATM, posta işlemleri için PTT şubesi bulunuyor. Askerlerin günlük tüm ihtiyaçlarını bulabilecekleri kantinler sürekli hizmet veriyor.

Eğlenme ve dinlenme faaliyetleri için gazino, internet bağlantısı, konferans ve brifing salonu ile spor tesisleri bulunuyor.  Kışla, voleybol ve basketbol sahası, atış poligonu, fitness salonu imkânları ile spor tesisi bakımından öne çıkan özelliğe sahip.

Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı İletişim Bilgileri

Adres: Hava Savunma Okulu ve Eğitim Merkezi Komutanlığı, General Şükrü

OLCAY Kışlası, Kara Hüyük Mah. Lâlebahçe Cad. No.:169, PK 42140, Dutlukır/Meram/KONYA

Telefon: 0 332 327 02 52

Faks: 0 332 327 22 16

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir