Askerlik

Asteğmenler Ne Kadar Maaş Alır ?

Lisans ve üstü derecede bir diploma sahibi iseniz halk arasında ki değimiyle kısa dönem askerlik yapmaya hak kazanmışsınız demektir. Yönetmelik gereği size yalnızca 6 ay askerlik değil başvurmanız ve uygun görülmeniz durumunda 12 aylık astegmen görevide verilebilmektedir.
Astegmen olmanız durumunda alacağınız maaş düşeceğiniz bölgeye göre değişiklik göstermektedir. Örneğin doğuda askerlik görevinizi yaparsanız batıya nazaran daha fazla ödenek almaktasınız. Veyahutta yurt dışında bir bölgeye sevk edildiğiniz taktirde alacağınız ödenek daha da fazla olacaktır.
Astegmenliğinizi batıda yer alan bir bölgede yaptığınız taktirde alacağınız maaş 3500 TL dir. Doğuda görev yaptığınız taktirde ise görev sürenizce aylık olarak hizmet tazminatı gibi ek ödemeler yapıldığından dolayı aylık kazancınız yaklaşık olarak 5000 TL olacaktır.
Bunun dışında yurt dışında görev yapmanız durumunda alacağınız görev tazminatları daha da fazla olmaktadır ve yukarıda yazdığımız rakamların kat ve kat fazlası kazanmanız mümkündür.
Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir