Er - Erbaş

Askere Nasıl Erken Gidilir?

Askerlik döneminiz geldiyse ve celp emrinizi bekliyorsanız askere kendi celp döneminizi beklemeden gitmeniz mümkündür. Yılın başında yani Ocak ayında olduğumuzu varsayalım; Bağlı bulunduğunuz askerlik şubesi Kasım ayında asker gönderecekse sizin daha önceki celplerde askere gitmeniz mümkün olabilir.

Herhangi bir neden yüzünden askerliğinizi daha erken yapmanız gerekiyorsa askerlik şubenize vereceğiniz dilekçe ile birlikte daha erken askere gitmeniz mümkündür. Askerlik işlemlerinizi tamamladıktan sonra askerlik şubenize başvurada bulunarak dilekçenizi vermeniz yeterli olacaktır.
Askere erken gitme dilekçenizi vermeden önce şunu unutmamanız gerekmektedir; Şubat ayında askere gitmek istiyorsanız Ocak ayında dilekçe vermeniz pek bir şey ifade etmeyecektir. Veyahut Mayıs ayında askere gitmeniz gerekiyorsa dilekçenizi Ocak – Şubat aylarında vermelisiniz ki dilekçeniz işleme alınabilsin. Elbete ki şunuda unutmamanız gerekek ki Askere erken gitme dilekçenizi şubenize teslim etmeniz kesin olarak askere erken gideceğiniz anlamına gelmemektedir. O anki ihtiyaç durumuna bağlı olarak dilekçeniz işleme alınacaktır.

Örnek olarak aşağıda yer alan dilekçeyi doldurarak iletebilirsiniz;

Tarih

(Bağlı bulunduğunuz il) Askerlik Daire Başkanlığı´na,

Ailevi ve ekonomik nedenlerimden dolayı xx/x celp döneminden erken asere gitmek istiyorum.

arz ederim.

Ad ve Soyadı – İmza

Kimlik  Bilgisi  :

………İli, ………….İlçesi, ………….Köyü/Mahallesi nüfusuna kayıtlı ………..(Baba adınız) oğlu ………………..

Adres:

Buraya açık adresinizi yazmanız gerekmektedir.

Bu bilgiler halinde merak ettiğiniz bir bilgi olması durumunda yorum olarak iletebilirsiniz.

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir