Er - Erbaş

Askercell Nereden ve Nasıl Alınır?

Askere gidecek olan erlerin en büyük sorunlarından biri iletişim sorunlarıdır. Geçtiğimiz yıllarda büyük ölçüden çözülen iletişim problemi sonrasında er ve erbaşların askercell hatları ile kamerasız ve işlevsiz yalnızca arama yapma ve sms gönderme özelliği olan telefonları kullanmaları yasal hale getirildi. Bu düzenleme sonrasında askerlerin askere gitmeden önce veyahutta askerlik hizmeti için teslim olduğu askerlik şubelerinde askercell hat alabilmelerinin önü açıldı.

Askercell hattınızı nereden ve nasıl alacağınızı merak ediyorsanız bu yazımız sizin için güzel bir bilgilendirme yazısı olacaktır. Öncelikle askercell hattınızı acemi birliğinizden almayı düşünüyorsanız bunu size kesinlikle önermiyoruz. Acemi eğitiminizi alacağınız birlik kalabalık bir birlikse ve yoğun talep varsa hattınızın tarafınıza ulaşması bir kaç hafta sürebilir. Bu nedenle hattınızı ve telefonunuzu askere gitmeden önce almanızı ve kullanıma hazır hale getirmenizi öneririz.
Askercell hattı diğer hatlardan farkı nedir?

Askercell hat belirli koşullar taşımaktadır ve bu nedenle diğer hatlardan farklıdır. Askercell hatta geçiş yaparken belirlemiş olduğunuz 5 adet cep numarası ve 2 adet sabit numara ile görüşme yapabilmektesiniz. Onun dışında aradığınız veyahut sizi arayan numaralar size ulaşamayacaktır. Bunun haricinde askercell hatlar akşam 18:00 ile sabah 08:00 arasında çalışmaktadır. Bu saat aralığında dışında size ulaşmaya çalışanlar size ulaşamayacaklardır. SMS gönderimlerinde herhangi bir saat dilimi bulunmamaktadır ve istediğiniz her saat mesajlaşmanız mümkündür.

Askercell hattı nasıl alınır? 

Askercell hattı almanın iki yöntemi vardır;

  1. Mevcut kullandığınız hattı askercell hatta çevirmeniz mümkündür. Ancak bu işlemi yaptığınız taktirde telefonunuz yalnızca seçmiş olduğunuz 5 adet cep telefonu numarası ve 2 adet sabit numara ile görüşmeniz mümkündür. Bunun dışında çarşı izninde veyahutta yıllık izinlerinizde askercell hattınızı iptal ettirmeniz ve askere giderken tekrar aktif etmeniz gerekmektedir. Aksi taktirde yine aynı şekilde belirlemiş olduğunuz 7 adet numara ile görüşme sağlayabilirsiniz.
  2. Yeni bir hat almak. Askerler arasında en çok tercih edilen yöntem budur. Askere gitmeden önce yeni bir hat alarak belirledikleri 7 numara ile görüşmek askerler arasında daha popüler bir oluşumdur. Böylelikle kendi kullandıkları hat kullanım dışı olmamakta ve izinlerinde bu hattı kullanabilmekteler.

Askercell hattı hangi operatörden alabilirim?

Askercell hatları bütün operatörler vermektedir. Burada dikkat etmeniz gereken nokta hat ücretleri, konuşma ve sms paketlerinin ücretleri olmalıdır. Uygun bir operatör seçmeniz sizin için daha faydalı olacaktır. Bu arada şunuda unutmayın ki askere gideceğiniz yerde telefonunuzun ulaşılabilir olması gerekmektedir. Bu nedenle öncelikle askere gideceğiniz bölgede en iyi hangi hat çekiyor araştırmanız sizin için daha sağlıklı olacaktır.

Askercell alırken hangi belgeler gerekli?

Askercell hattı alırken karar verdiğiniz operatörün bayisine gitmeniz yeterlidir. Bayii de size verilecek formları doldurarak askercell hattınızı alabilirsiniz. Operatör bayiinize gitmeden önce tanımlayacağınız 5 adet mobil 2 adet sabit telefon numaranızı belirleyerek gitmeniz size zaman kazandıracaktır.

 

Etiketler

İlgili Makaleler

4 thoughts on “Askercell Nereden ve Nasıl Alınır?”

    1. Yeni hat alıp askercell´e geçirecekseniz satın aldıktan sonra 1-12 saat aralığında aktif olmakta.

  1. Seçeceğiniz numaralara dikkat edin annenizi yazdıysanız babanızı yazmayın başka numara yazın. Babanızla annenizin telefonundan görüşürsünüz. Böylece daha fazla numara seçmiş olursunuz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir