Askeri Birlikler

Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı

Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Ulaşım Bilgileri

15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına hava, kara ve demir yolu ile ulaşım imkanı bulunmaktadır.

Kara yolu ile ulaşım; Karadenizin en güzel illerinden biri olan Amasya´ya her ilden şehirler arası otobüs seferleri bulunmaktadır. Amasya otogarından 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına ulaşım için öncelikle Otogardan şehir merkezine minibüs veya belediye otobüsü ile gelmeniz sonrasında ise şehir merkezinden 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına geçmeniz gerekmektedir.

Hava Yolu ile ulaşım; Uzak illerden gelecekler için güzel bir alternatif olan hava yolu ile ulaşım için bulunduğunuz ilden Amasya Merzifon Havalimanına gelmeniz gerekmektedir. Sonrasında havaş, Belediye otobüsü ve taksiler ile 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığına ulaşmanız mümkündür. Merzifon Havalimanı ile şehir merkezi arası 50 Km dir.

Demir yolu ile ulaşım; Tren yolu ile gelecekler için Amasya-Samsun, Amasya-Sivas arasında tren yolu seferleri bulunmaktadır.
15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı Sosyal İmkanları

Komutanlık içerisinde askerlerin posta ve banka işlemlerini kolaylaştırabilmekte adına bir adet PTT şubesi bulunmaktadır. Er ve Erbaşlar istirahat sürelerinde PTT şubesini kullanmaları mümkündür. Ayrıca askerlerin istirahat sürelerinde kullanabilmeleri için güvenlik tedbirleri alınmış internet cafeler bulunmaktadır. Bu internet cafelerde er ve erbaşlar aileleri ve sevdikleri ile görüşebilir ve internet işlemlerini gerçekleştirebilirler.

Yukarıda verdiğimiz bilgiler haricinde askerlerin kullanımına sunulmuş spor tesislerinde askerler vakit geçirebilirler.

Amasya 15’inci Piyade Eğitim Tugay Komutanlığı İletişim Bilgileri

Komutanlığın telefon numarası, fax numarası ve adresi aşağıdaki gibidir.

– Komutanlık adresi: General Hikmet Akıncı Kışlası Yazı Bağları Mahallesi Kışla Caddesi 05500/Amasya
– Telefon Numarası: 0 358 242 00 24-25-26
– Fax Numarası: 0 358 242 06 85

Etiketler

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir